Aktualności

28 listopada 2018

Impact FinTech

W dniach 28-29 listopada 2018 roku w Łodzi odbędzie się konferencja Impact fintech’18, na której spotkacie Państwo również nasza delegację Departamentu Innowacji Finansowych FinTech UKNF. Wszystkich zainteresowanych działalnością Departamentu jak również prowadzeniem działalności FinTech w Polsce zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na którym właściwi pracownicy odpowiedzą na Państwa pytania.

W dniu 28 listopada 2018 r. o godzinie 14.10 w Panelu Fireside chat: Polish Regulatory Sandbox zaprezentowane zostaną najważniejsze kierunki działań Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sektorze FinTech na rok 2019.

28 listopada 2018

Oddajemy w Państwa ręce przygotowanym przez UKNF folder informacyjny, w którym znajdziecie podstawowe informacje na temat możliwości wykonywania działalności bezpośrednio związanej z sektorem FinTech w Polsce. W dokumencie opisane i omówione zostały przykłady usług świadczonych na rynku finansowym jak również zasady na jakich można je wykonywać. Folder występuje w wersji zarówno polskojęzycznej oraz anglojęzycznej, dzięki czemu nadany mu został uniwersalny charakter.

Folder stanowi źródło najistotniejszej ale zaprezentowanej w przystępny sposób wiedzy, którą powinien dysponować każdy przedsiębiorca rozpoczynający lub planujący rozpoczęcie swojej działalności w tak innowacyjnych przedsięwzięciach jak crowdfunding inwestycyjny czy robodoradztwo. Wierzymy, że odnajdziecie Państwo w naszym kompendium odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Foldery informacyjne dystrybuowane są podczas spotkań z przedstawicielami Departamentu Innowacji Finansowych FinTech UKNF podczas spotkań i konferencji odbywających się na terenie Polski oraz poza jej granicami. Zachęcamy do lektury!

Publikacja – Sektor FinTech w Polsce – podstawowe informacje

28 listopada 2018

Witamy na nowej stronie dedykowanej sektorowi FinTech w Polsce. Mamy nadzieję, że strona będzie przyjazna dla użytkowników, a dostęp do potrzebnych informacji szybki i prosty.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami na temat Programu Innovation Hub, Piaskownicy Regulacyjnej KNF jak również szczegółowymi opisami dotyczącymi postępowań licencyjnych i rejestrowych.

W przyszłości na stronie fintech.gov.pl publikowane będą w szczególności aktualne komunikaty Komisji Nadzoru Finansowego i opracowania poświęcone prowadzeniu działalności w sektorze FinTech, budując pewność prawa i tym samym zachęcając do podejmowania działalności innowacyjnej na rynku finansowym.

FinTech Hub

Za pośrednictwem strony fintech.gov.pl można uzyskać w szczególności informacje na temat:

  • Programu Innovation Hub, który umożliwia bezpłatną pomoc w identyfikacji barier natury prawno–legislacyjnej dla podmiotów sektora FinTech;
  • Piaskownicy regulacyjnej KNF, za pośrednictwem której podmioty mogą uzyskać pomoc w testowaniu w bezpiecznych warunkach innowacyjnych rozwiązań dla rynku finansowego;
  • rozpoczynania i prowadzenia działalności na rynku finansowym;
  • podmiotów ekosystemu sektora FinTech w Polsce.

Strona fintech.gov.pl ma być głównym miejscem publikowania informacji na temat sektora FinTech w Polsce, w tym aktualnego podejścia Komisji Nadzoru Finansowego do kwestii problematycznych lub budzących wątpliwości. Na stronie zamieszczane będą również informacje dotyczące planowanych wydarzeń związanych z tematyką FinTech.