Szkolenie dla szkół średnich "Innowacje i cyberbezpieczeństwo na rynku finansowym"

20 marca br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbyło się szkolenie dla uczniów warszawskich szkół średnich o tematyce innowacji finansowych, cyberbezpieczeństwa i dezinformacji. Wzięło w nim udział ponad 120 uczestników. Zorganizowane było przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, a prowadził je Zbigniew Jacek Wiliński.

Wydarzenie zostało zorganizowane w formie trzech modułów, prowadzonych przez Mateusza Włodarczyka, Pawła Piekutowskiego i Bartłomieja Getlicha.

Moduł I – Omówienie kwestii związanych z rynkiem finansowym w sektorze FinTech, ze szczególnym uwzględnieniem nadzoru nad rynkiem oraz najnowszych trendów, takich jak usługi płatnicze, otwarta bankowość, crowdfunding i kryptowaluty.

Moduł II – Analiza zagadnień z obszaru cyberbezpieczeństwa, obejmująca rozmiar zagrożeń oraz przykładowe techniki oszustw.

Moduł III – Przedstawienie problematyki dezinformacji i fałszywych informacji, z uwzględnieniem konkretnych przypadków działań i metod zwalczania tego zjawiska.

Uczniowie mieli także możliwość udziału w konkursach z wiedzy finansowej, w których 12 laureatów otrzymało nagrody rzeczowe.